Nagranie płyty...


Realizacja tej płyty była planowana na rok 2014. Po zebraniu materiału muzycznego i próbach, podczas Inauguracji 7. Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku - Koncerty Mistrzów dokonano nagrania live, które wydane zostało na płycie "Muzyka bez granic". 

Inauguracja 7.Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku zgromadziła ponad 1000 osób. Koncert wieloletniej dyrektor był wydarzeniem długo wyczekiwanym, bo pierwszym od czasu powstania Festiwalu. Płyta nagrana z towarzyszeniem orkiestry kameralnej zawiera topowe pozycje literatury klasycznej i najpiękniejsze melodie muzyki filmowej. Otwiera ją pięknie, ciemno brzmiące Adagio Albinoniego ( w oryginale na organy, smyczki i partie solowe skrzypiec), a kończy główny temat z "Misji" Ennio Morricone. "To przekrój melodii niemal jak w sparafrazowanym powiedzeniu o filmach Hitchcocka : "Zaczyna się pięknie a potem jest jeszcze piękniej"... Wiolonczela na tej płycie króluje jako liryczny głos, wydobywa mnóstwo ciepła, pięknej barwy, tworzy ekspresję, czarodziejską atmosferę i znakomicie wpasowuje się w wybrany repertuar." MayaSanti

UTWORY:  Tomasso Albinoni - Adagio, Antonio Vivaldi - Adagio z koncertu wiolonczelowego c-moll, S.Rachmaninow- Wokaliza, P.Czajkowski - Andante z I Kwartetu smyczkowego, G.F.Haendel - Ombra Mai Fu z opery Xerxes, Alan Menken- God Help The Outcasts z filmu Dzwonnik z Notre Damme, H.Mancini - Moon River z filmu Śniadanie u Tiffany'ego, C.Gardel- Por Una Cabeza z filmu Zapach Kobiety, H.Arlen - Over the Rainbow z filmy Czarnoksiężnik z Oz, Ennio Morricone - temat z filmu Misja. 

 

 

 


2016-12-31 22:17:38